OGŁOSZENIA PARAFIALNE | X NIEDZIELA ZWYKŁA | 07 CZERWCA 2026 ROKU
- Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz budujących się kościołów.
- Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 18.00.
- Trwa oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców do udziału w codziennych procesjach. Wspólnie trwajmy w dziękczynieniu za dar Eucharystii. Do aktywnego udziału zapraszamy szczególnie dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów oraz chłopców do dzwonków.
- W czwartek przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. Odbędzie się wtedy poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci.
- Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy i głębokie przeżycie uroczystości Bożego Ciała oraz Prymicji ks. Mateusza Bąka. Wasze zaangażowanie było pięknym świadectwem wiary i miłości do Jezusa w Eucharystii. Wszystkim Parafianom i Gościom obecnym na procesji składamy staropolskie „Bóg zapłać!” za wspólne wyznanie wiary na ulicach naszej parafii.
- W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest zarazem Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- Przez cały czerwiec w naszym kościele będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy na godzinę przed wieczorną Eucharystią. Na zakończenie adoracji będzie odmawiana Litania do Serca Pana Jezusa, a następnie będzie odprawiana Msza św.
- W niedziele adoracja będzie się rozpoczynać o godz. 15.00. Litania do Serca Pana Jezusa będzie odmawiana o godz. 15.45, a bezpośrednio po niej, o godz. 16.00, odprawiana będzie Msza św.
- W środę o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie scholi oraz ministrantów.
- W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministrantów.
- W sobotę, 13 czerwca, odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wyjazd spod kościoła o godz. 5.45. Można się jeszcze zapisać w zakrystii.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą ministranci będą rozprowadzać po Mszach św. przed kościołem.
- Składamy serdeczne podziękowania rodzinom za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia oraz za złożone ofiary. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy rodziny zamieszkałe pod numerami domów: 201, 202, 204, 205, 207, 208.

